sobota, 1 września 2012

BOOK ALERT: Veronica Roth - "Zbuntowana", Ann Aguirre - "Patrol"

WOTCHER!
Poprawki "Rulebreakerki" idą pełną parą. Skończyłam poprawiać dwudziesty rozdział, zostało piętnaście. Ale nie o tym dzisiaj.
*
**SPOLERY DO "NIEZGODNEJ"**
Jeden wybór może cię zmienić.

Jeden wybór może cię zniszczyć…
Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) – to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.
Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest NIEZGODNY – i musi być wyeliminowany...
Dzień, kiedy szesnastoletnia Tris dokonała wyboru, powinien zostać uczczony świętowaniem przez frakcję, do której przystąpiła – jednej z pięciu, jakie istnieją w zniszczonym katastrofą Chicago. Zamiast tego zakończył się tragedią. Przejście z Altruizmu do Nieustraszoności zburzyło jej świat, pozbawiło rodziny, zmusiło do ucieczki, ale i połączyło z Tobiasem – Nieustraszonym o stalowych oczach.
Od tamtej chwili walka frakcji przerodziła się w otwartą wojnę. A podczas wojny trzeba stanąć po jednej ze stron. Wybory są jeszcze bardziej dramatyczne – i jeszcze bardziej nieodwołalne. Zwłaszcza dla Tris, NIEZGODNEJ, która wciąż zmaga się z natrętnymi pytaniami o konsekwencje swojej decyzji, z żalem i wyrzutami sumienia, swoją tożsamością i lojalnością, polityką i miłością. Lecz wstrząsające nowe odkrycia i zmieniające się sojusze sprawią, że musi ujawnić prawdę o sobie. Nawet jeśli miałaby stracić wszystko. A żeby ocalić tych, których kocha, musi złamać niewzruszone reguły swojego bezwzględnego świata…

**KONIEC SPOILERÓW**

Czytałam fragment książki po angielsku i nie mogę się doczekać. Veronica Roth zbudowała niesamowitą dystopię. "Niezgodną" pożarłam zaraz po odebraniu jej z Empika. Z niecierpliwością czekam na "Zbuntowaną"!

PREMIERA: 3 października
WYDAWNICTWO: Amber
*
(Czy tylko mi się wydaje, czy na okładce napisali "Metro 2003"?)
**SPOILERY DO "ENKLAWY**
Dziewczyna urodzona w ciemności musiała uciekać z podziemnej enklawy – żeby przeżyć.
Teraz przekona się, że na Powierzchni może stracić coś więcej, niż życie…
Świat Karo się zmienił, odkąd wraz z Cieniem wyszła na Powierzchnię. Tam na dole, w enklawie pośród podziemnych tuneli, była Łowczynią, doświadczoną, niebezpieczną wojowniczką. Dla mieszkańców osady, w której teraz znaleźli schronienie, jest zwykłą nastolatką i musi się uczyć – szyć i gotować jak inne dziewczęta. Ona, która potrafi tylko walczyć...
Ale nie to jest najgorsze. Cień – tajemniczy chłopak, z którym połączyło ją tak wiele podczas niebezpiecznej wędrówki – odsuwa się od niej coraz bardziej.
Samotna i nieszczęśliwa Karo zgłasza się do patrolu, który sprawdza, czy Dzicy – krwiożercze potwory polujące na ludzi – nie zagrażają pracującym na polach za murem enklawy. To było zawsze łatwe, rutynowe zadanie. Ale na górze, tak jak i na dole, wszystko się zmieniło. Dzicy stali się sprytniejsi. Obserwują. Czekają. I planują atak, którego ma nie przeżyć nikt w nowej enklawie Karo…
(źródło)
**KONIEC SPOILERÓW**

Po "Enklawę" sięgnęłam w oczekiwaniu na "Niezgodną". Nie żałuję. Chociaż "Enklawa" skończyła się dość... kiepsko (?), chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat bohaterów.

PREMIERA: 25 października
WYDAWNICTWO: Amber

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz